Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2019

Ekologiczna żywność promowana w woj. lubelskim

Około 170 kilometrów pokonała delegacja Stowarzyszenia Grupa odROLNIKA z Rzuchowej (pow. tarnowski, woj. małopolskie), by podczas dożynek gminno-parafialnych w Luchowie Górnym (gm. Tarnogród, woj. lubelskie) promować znak euroliścia, a co za tym idzie żywność ekologiczną. Na stoisku w ramach operacji pn. „Z głową i ze smakiem – współpraca rolników ekologicznych w skracaniu łańcucha dostaw” przedstawicielom stowarzyszenia towarzyszyli rolnicy z woj. lubelskiego, jak np. Tomasz Obszański.

Euroliść z Rzuchowej podbija Polskę

Stowarzyszenie Grupa Odrolnika z Rzuchowej (gm. Pleśna, woj. małopolskie) ruszyło z akcją promocyjną w ramach operacji pn. „Z głową i ze smakiem – współpraca rolników ekologicznych w skracaniu łańcucha dostaw”. Pierwsze stoisko wystawienniczo-informacyjne pojawiło się na Święcie Owoców i Produktów Pszczelich w Pleśnej, w którym uczestniczyło ok. 2 tys. osób.

Agropromocja 2019 – zaprezentuj swoją firmę

W dniach 7-8 września w Nawojowej koło Nowego Sącza odbędzie się coroczna już 29-ta AGROPROMOCJA, największa promocyjno-handlowa wystawa rolnicza w Małopolsce. Na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Powiatowego Zakładu Aktywizacji Zawodowej zobaczymy wszystko to, co proponuje małopolska wieś.

Krajowe Dożynki Ekologiczne w Przysieku [program]

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku 14 września 2019 r. zaprasza na festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni” i Święto Ziemniaka oraz Krajowe Dożynki Ekologiczne (Przysiek koło Torunia). Poznajcie program wydarzenia.

Ekologiczne tylko certyfikowane

40 proc. polskich konsumentów interesuje się produktami ekologicznymi, w pierwszej kolejności spożywczymi. Na co powinni uważać podczas zakupów?

W Polsce rolnictwo jest jednym z głównych emitentów gazów cieplarnianych. Europejska polityka rolna powinna promować ekologiczne uprawy

Trzy czwarte unijnych dopłat trafia obecnie do 20 proc. najbardziej uprzemysłowionych gospodarstw. Ten sposób kształtowania Wspólnej Polityki Rolnej sprzyja koncentracji gospodarstw rolnych, co z kolei ma negatywny wpływ na środowisko i kondycję gleby. Szacuje się, że polskie rolnictwo odpowiada za około 10 proc. krajowej emisji gazów cieplarnianych.