Rolnictwo ekologiczne jest obecnie coraz popularniejsze także w Polsce, ponieważ konsumenci coraz częściej decydują się na eko produkty. Aby powstały, w rolnictwie ekologicznym stosuje się także ekologiczne nasiona, w tym także eko mieszanki traw.
Aleksandra i Mieczysław Babalscy to pionierzy rolnictwa ekologicznego. Ich Wytwórnia Makaronu Bio to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, bo są przekonani, że dobre jedzenie może uszczęśliwić. - Mamy problem, żeby nadążyć z produkcją - twierdzi Mieczysław Babalski, rolnik ekologiczny z Pokrzydowa (k. Brodnicy), który z żoną Aleksandrą prowadzi ośmiohektarowe gospodarstwo od 1986 r.
Liczba ekologicznych sztuk bydła w UE w ostatnich latach znacznie wzrosła. Najwięcej z niego utrzymywane jest w Niemczech. Utrzymywanie bydła w gospodarstwach ekologicznie przeżywa zauważalny wzrost powodzenia w Unii Europejskiej w ciągu ostatnich dwóch lat.
Resort rolnictwa będzie wspierał rolnictwo ekologiczne, które jest jednym z istotnych elementów poprawy dochodów rolniczych - poinformował wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki. Jak mówił, resort rolnictwa produkcję ekologiczną postrzega jako element produkcji żywności wysokiej jakości.
Kiedy kurczaki są tłoczone na fermach, tuczone paszą i faszerowane antybiotykami, gęsi chodzą wolno i skubią zieloną trawę. Ich ekologiczny chów przyzagrodowy jest coraz popularniejszy w regionie. Gęsi kochają poczucie wolności i plenerowe wybiegi. Żywione są naturalnymi paszami, soczystymi zielonkami, ziołami z przewagą suszu z pokrzywy - najlepiej, jeśli same wybierają sobie pokarm. Korzystają z pastwisk i kąpielisk. Idealne warunki daje im rolnictwo ekologiczne.