Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z marzec, 2022

Jak przejść na rolnictwo ekologiczne?

W sytuacji problemów w ochronie, wysokich cen i utrudnionej dostępności środków produkcji, zwłaszcza nawozów mineralnych, a także w obliczu perspektyw jakie daje Europejski Zielony Ład ponownie rolnicy interesują się przejściem na system rolnictwa ekologicznego. Jakie podstawowe informacje należy zdobić decydując się na ten krok?

Ekologiczne gospodarstwo Rafała Mładanowicza

Duże gospodarstwa w większości kojarzą się z bardzo intensywną produkcją rolniczą. Tym razem jednak opisujemy takie, które kilka lat temu w 100 proc. postawiło na ekologię i bioróżnorodność. Do tego jego właściciel chce sprzedawać nie tylko surowiec do dalszego przerobu, lecz także gotowe produkty, co zresztą z sukcesem wciela w życie.

Uprawy ekologiczne nie porwały polskich rolników. Będą kłopoty?

Już prawie miesiąc obowiązuje w całej Unii Europejskiej rozporządzenie dotyczące produkcji ekologicznej oraz znakowania produktów ekologicznych. Tymczasem liczba gospodarstw ekologicznych w kraju nie powiększa się. Uprawy ekologiczne nie zajmują pierwszych miejsc w rankingach popularności. Jak więc w tej sytuacji zrealizować strategię „Od pola do stołu”?

Po raz pierwszy UE nagrodzi najlepsze inicjatywy ekologiczne

UE nagrodzi wybitne osiągnięcia w ekologicznym łańcuchu wartości i najbardziej innowacyjnych graczy w rolnictwie ekologicznym w UE. Nagroda została ustanowiona przez Komisję Europejską, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Europejski Komitet Regionów, organizację patronacką unijnych rolników i spółdzielni, COPA-COGECA oraz IFOAM Organics Europe.