Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z lipiec, 2018

XI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD

W terminie 12-14.10.2018 r. w Łodzi odbędzie się najważniejsze i największe wydarzenie branży ekoproduktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej - XI edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VII edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. NATURA FOOD i beECO to imprezy o ugruntowanej pozycji, na które branża czeka z niecierpliwością. Co roku obecni są liczni stali wystawcy – znani już dobrze odwiedzającym, jak również pojawiają się nowe firmy oferując szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, które dopiero co pojawiły się na rynku.

I Kongres Ekobranży [program]

13 października 2018 r. w Łodzi odbędzie się I Kongres Ekobranży. Spotkanie wspólnie przygotowały redakcje branżowych czasopism: Biokurier.pl i Ekodostawcy. Kongres Ekobranży odbędzie się w ramach Targów Natura Food. Rozpocznie się o godz. 11.00.

Chcesz przetwarzać żywność ekologiczną? Akademia Biokuriera organizuje szkolenia

Produkcja żywności ekologicznej – z czym to się je? – pod tym hasłem Akademia Biokuriera planuje przeprowadzić szkolenia w Katowicach (ew. Krakowie), Warszawie i Trójmieście. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia poprowadzi redaktor naczelny i wydawca Biokuriera, Karol Przybylak.

Sante: Konsumenci muszą zrozumieć dlaczego za produkty ekologiczne płacą więcej

Podstawowymi warunkami rozwoju rynku żywności ekologicznej jest świadomość społeczeństwa, dostępność produktów oraz zamożność - powiedział Zbigniew Kozłowski, dyrektor ds. rozwoju Sante.

Chińczycy chcą uczyć się od Polaków rolnictwa ekologicznego

Dwustronne spotkanie polsko-chińskie w Warszawie. Rozmowy dotyczyły m.in. wymiany doświadczeń w dziedzinie rozwoju i zarządzania obszarami wiejskimi, promowania wymiany handlowej i inwestycji rolnych, pogłębienia współpracy w dziedzinie technologii oraz nauk o rolnictwie.

Ruszył projekt „Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne”

Fundacja EKOOSTOJA informuje, iż realizuje operację pn. „Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne” mającą na celu aktywizację obywateli w zakresie pszczelarskiej edukacji ekologicznej oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez rozpowszechnienie informacji z zakresu ochrony owadów zapylających.

Rządowy Plan dla wsi a rolnictwo ekologiczne

3 filary rządowego Planu Dla Wsi ściśle wiążą się z rolnictwem ekologicznym i mogą mieć wpływ na rozwój rynku żywności ekologicznej w Polsce. Wszystko zależy jednak od tego jak i czy w ogóle zostaną wdrożone…

Grupa Rolnictwo Ekologiczne na Facebooku

Dołącz do grupy na Facebooku Grupa Rolnictwo Ekologiczne . Na tej grupie członkowie mogą dodawać posty, które będą widoczne dla innych członków grupy, również w ich aktualnościach i powiadomieniach (jeśli mają tak ustawione).

Czarne chmury nad rolnictwem ekologicznym: mniej pieniędzy i upraw

Ekolodzy są zawiedzeni propozycjami zawartymi w części rolniczej projektu unijnego budżetu, który ma obowiązywać po roku 2020. Ich zdaniem nie uwzględnia on potrzeb związanych z rozwojem rolnictwa ekologicznego, a tym samym ochroną środowiska.

Konsultacje nt. opracowania systemu ekologicznego doradztwa odmianowego (EDO)

Zapotrzebowanie na produkty ekologiczne w kraju wciąż rośnie, jednak ciągle jest niewielkie w porównaniu do rynków chociażby zachodniej Europy. Plany stworzenia ekologicznego doradztwa odmianowego mają służyć poprawie tej sytuacji.

Ekspert o nowych regulacjach dot. rolnictwa eko: Producenci kilka razy się zastanowią, czy warto rozpoczynać taką produkcję

22 maja br. Rada Unii Europejskiej przyjęła nowe przepisy dotyczące produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych. Co to oznacza dla polskich przedsiębiorców? Dorota Metera, ekspert w dziedzinie rolnictwa ekologicznego, jest zaniepokojona kierunkiem zmian.

NIK: nie wykorzystujemy potencjału ekologicznego rolnictwa

Rolnictwo ekologiczne w Polsce zamiast spodziewanego dynamicznego rozwoju od kilku lat przeżywa okres stagnacji i spadków, kurczy się powierzchnia upraw - informuje NIK. Polak rocznie wydaje na żywność ekologiczną 7 euro; średnia europejska to 44 euro.

Rolniczka: Rolnictwo ekologiczne gwarantuje zdrowie, szczęście i pieniądze

Wywiad na wideo z Rolniczką ekologiczną z Kujaw, która ekologią zajmuje się od ponad 30 lat.

SGGW: startują studia Organic Agriculture and Food Production

Od 1 października 2018 r. Wydział Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchamia studia Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności prowadzone w języku angielskim.

Mateusz Zawileński o swoim pomyśle na niepożądaną roślinność

Rolnictwo ekologiczne podobnie jak pozostałe systemy produkcji rolniczej potrzebuje prowadzenia badań naukowych. Potrzebę zgłębiania systemów nowoczesnej hodowli roślin postanowił się zająć licealista z Torunia. Pracuje nad eko-żywnością. Bada wpływ naparów z mięty, melisy i oregano na kiełkowanie i wzrost gorczycy białej. Co udowodniły jego badania? Plik audio do odsłuchania znajduje się po lewej stronie na stronie www w linku.

Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

Odpowiadając na wniosek Zarządu KRIR z 27 lutego 2018 r. w sprawie podjęcia działań, które spowodują poprawę opłacalności produkcji ekologicznej zbóż poprzez zwiększenie dopłat do produkcji Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi udzieliło następującej odpowiedzi:

Jurgiel: Rolnictwo ekologiczne jest jednym z głównych priorytetów polityki rolnej rządu

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się kolejne posiedzenie Rady do spraw Rolnictwa Ekologicznego. Minister Krzysztof Jurgiel zapewnił podczas spotkania, że rolnictwo ekologiczne jest jednym z głównych priorytetów polityki rolnej rządu.

Rada Rolnictwa Ekologicznego dyskutowała o planie działań dla ekorolnictwa, nowym prawie i aplikacji Polska Smakuje

Rada Rolnictwa Ekologicznego spotkała się 17 kwietnia 2018. O czym dyskutowano? Tematy: 1. Zmiany w Ramowym Planie Działań dla Rolnictwa Ekologicznego, 2. Zmienia się prawo unijne dot. żywności eko, 3. Polska Smakuje a rolnictwo ekologiczne.

PE: Surowsze zasady dotyczące produktów ekologicznych

Dzięki nowym zasadom dotyczącym rolnictwa ekologicznego UE chce nadal ograniczać oszustwa związane z etykietami w żywności ekologicznej. Parlament Europejski zatwierdził nowe rozporządzenie dużą większością głosów.

Żywność bardziej ekologiczna. Oto plan reformy systemu rolnictwa

Od 2021 r. w Polsce zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące ekożywności. Konsumenci mają zyskać pewność, że produkty z certyfikatem są najwyższej jakości.

Copa-Cogeca za nowymi zasadami rolnictwa ekologicznego

Copa Cogeca są gotowe do podjęcia działań na rzecz skutecznego wdrożenia zasad oraz płynnego przejścia do stosowania technicznych zasad rolnictwa ekologicznego.

Rolnictwo ekologiczne również na dużą skalę

Stado krów mlecznych w Juchowie liczy 360 sztuk. O warunkach prowadzenia dużego gospodarstwa ekologicznego i biodynamicznego opowiada Monika Liberacka ze spółki rolniczej Juchowo.

Rynek nie nadąża za popytem, a to skłania do oszustw. Unia za dokładną kontrolą ekożywności

Europejski Trybunał Obrachunkowy sprawdza poprawność kontroli żywności ekologicznej w UE. Kontrolerzy badają system kontroli obejmujący produkcję, przetwarzanie, dystrybucję i przywóz produktów ekologicznych.

Alior Bank wspiera producentów i przetwórców ekożywności

Alior Bank wprowadza nowe produkty i organizuje cykl szkoleń dla firm specjalizujących się w rolnictwie ekologicznym. Bank dostrzega dynamiczny wzrost rynku żywności ekologicznej w Polsce, dlatego przygotował specjalną ofertę dla działających na nim firm.

Powołano Krajową Radę Rolnictwa Ekologicznego

Przy Krajowej Izbie Gospodarczej powstała Krajowa Rada Rolnictwa Ekologicznego, jako odpowiedź na liczne sygnały wskazujące na potrzebę funkcjonowania takiej instytucji, która zajmowałaby się kompleksowo rozwojem polskiego rolnictwa ekologicznego.

Rolnictwo Ekologiczne - sprzedam, kupię, zamienie, oddam i inne ogłoszenia

Dołącz do grupy na Facebooku Rolnictwo Ekologiczne - sprzedam, kupię, zamienie, oddam i inne ogłoszenia . Na tej grupie członkowie mogą dodawać posty, które będą widoczne dla innych członków grupy, również w ich aktualnościach i powiadomieniach (jeśli mają tak ustawione).

KE: Rolnictwo ekologiczne nadal rośnie

Powierzchnia gruntów przeznaczonych na rolnictwo ekologiczne w Europie stale rośnie od początku dekady, wynika z ostatnich danych Komisji Europejskiej. Jednak dynamika sektora ekologicznego nie znalazła odzwierciedlenia w szerszym kontekście rolnictwa, a poziom zatrudnienia w rolnictwie spadł pomimo ogólnego wzrostu.

Prezes "Polskiej Ekologii": Rolnictwo ekologiczne zaczyna być postrzegane jako realne zjawisko

- Rolnictwo ekologiczne, także jeśli chodzi o branżę mięsną, zaczęło być postrzegane jako coś realnego. Rolnicy konwencjonalni coraz częściej zaczynają poważnie myśleć o przestawieniu się na hodowlę ekologiczną, a rolnicy ekologiczni, którzy do tej pory nie trzymali standardów, mówią, że trzeba zająć się tym profesjonalnie, bo za chwilę będzie z tego dochód - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Paweł Krajmas, prezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, właściciel Zakładu Mięsnego „Jasiołka” w Dukli.

Czy żywność ekologiczna jest naprawdę zdrowa, czy to tylko nowa moda?

Żywność ekologiczna staje się coraz bardziej popularna. Warto wiedzieć, co dokładnie określenie to oznacza i czym produkty z gospodarstw ekologicznych różnią się od żywności pozyskiwanej konwencjonalnie.

Kooperatywy szukają rolników. Przyszła moda na lokalne produkty

Dla małych gospodarstw to szansa na stałego klienta i godne zarobki. Członkom kooperatyw spożywczych zależy na dobrej żywności pozyskiwanej w ramach zaufanej współpracy. Niekoniecznie popartej ekologicznym certyfikatem.